Najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się nad skutecznością Gynoxin® OPTIMA? Jesteś ciekawa, czy odkąd lek jest bez recepty, jego skład pozostał niezmieniony? Sprawdź najczęściej zadawane pytania i poszukaj odpowiedzi na swoje.

Kapsułki miękkie Gynoxin® OPTIMA należy aplikować dopochwowo raz na dobę przez trzy dni – najlepiej wieczorem przed snem.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30ºC. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Lek nie jest rekomendowany osobom, które wykazują uczulenie na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Gynoxin® Optima u kobiet w ciąży, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.
Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Gynoxin® Optima u kobiet karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Gynoxin® OPTMA przeznaczony jest do stosowania powyżej 16. roku życia.
 
Konsultacja lekarska jest konieczna każdorazowo przy wystąpieniu niepokojących objawów lub gdy objawy  infekcji nie ustąpią po zakończeniu leczenia.
Tampon utrudnia odpływ krwi menstruacyjnej z pochwy, tworząc w ten sposób środowisko sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów. W przypadku niechęci do podpasek warto stosować je wymiennie z tamponami, zmniejszając ryzyko infekcji.      
Grzybica pochwy jest schorzeniem często diagnozowanym u kobiet leczonych antybiotykami. Antybiotyki niszcząc bakterie, naruszają naturalną florę bakteryjną.
Przyjmowanie leków dopochwowych w trakcie menstruacji jest niewskazane.
Jeśli objawy ustąpiły zupełnie, nie ma przeciwwskazań do aktywności seksualnej. Wskazane jest stosowanie prezerwatyw w celu zmniejszenia ryzyka ponownego zakażenia.
Leczenie partnera jest uzależnione od rodzaju infekcji. W przypadku grzybicy pochwy, o ile sam partner nie odczuwa objawów zakażenia, nie jest to konieczne. Jeśli zakażenie powraca, wówczas ginekolog może zdecydować o rozszerzeniu terapii także na partnera.
Śluz z pochwy występuje naturalnie, a jego charakter jest zmienny i zależy od fazy cyklu miesiączkowego. Tuż przed owulacją oraz w jej trakcie pojawia się znaczna ilość wydzieliny pochwowej. Ilość wydzieliny zwiększa się również naturalnie w momencie podniecenia seksualnego oraz w okresie ciąży. Do zwiększonego wydzielania śluzu może dochodzić także na skutek stosowania spirali wewnątrzmacicznej. Kiedy upławy stają się serowate, ropne, pieniste lub wodniste, przybierają kolor biały, różowy, zielonkawy, brunatny, żółty lub krwisty, charakteryzuje je nieprzyjemny zapach, wypływają w nadmiernych ilościach (nieprzyjemne uczucie mokrości w okolicach miejsc intymnych), utrudniają higienę intymną bądź towarzyszy im swędzenie i pieczenie pochwy, a czasami także ból podczas stosunku – mogą świadczyć o stanie zapalnym pochwy.    
Aktywność seksualna jest niewskazana w trakcie trwania infekcji.
Gynoxin® Optima może być stosowany jednocześnie z hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi  nie zmniejszając ich skuteczności. Zawiera jednak w swoim składzie tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu np. prezerwatyw.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Gynoxin® Optima 2018